Taani ülemvõim

Minu esimesed maailmameistrivõistlused Glasgows olid tunnistajaks sündmusele, mis viimati juhtus täieliku dejavuliku täpsusega 20 aastat tagasi täpselt sama linnas. Meesüksiku võitis eurooplane Viktor Axelsen. Eelmisel korral triumfeeris hiinlase sõnaotseses mõttes krampidesse jooksnud lühikest kasvu igiliikur Peter Rasmussen. Sel korral tehniliselt perfektne pikk ja võimas Axelsen. Huvitav milliste füüsiliste omadustega on taanlaste järgmine projekt. Või tuleb järgmine maailmameister hoopis Eestist.


Esimest korda oli mul võimalus näha ja kogeda seda, mida iga väike sulgpalli armastav jõnglane peaks omal nahal tunda saama – mis juhtub, siis kui Lin Dan väljakule kõnnib. Kahekordne olümpiavõitja on sulgpallimaailma absoluutne lemmik. Enesekindlusest pakatav ja ülimalt mitmekülgne hiinlane on karakter, mis tõstab ihukarvad püsti. Tema swag ei jäta kedagi külmaks. Samuti said kinnitust nii mõnigi juba teada fakt.

1.          Iga mäng on omaette kunstiteos ehk nähes Chen Longi eelmistes mängudes väljakul olin valmis kogu oma üüratu varanduse panti panema, et keegi teda ei võida. Chen Long kaotab poolfinaalis Taani imelapsele 9 ja 10. Rauli alistanud Eetu Heino saab Axelseni vastu samal ajal circa 2 korda rohkem punkte! Minule annab see vihje, et taanlased on maailmameistrid oma võimaluse ära kasutamises läbi mõtestatud tegevuse ja mängijate, kes on võimelised oma mängu kohandama. See poleks võimalik MMil võimalik, kui seda poleks poleks trennis harjutatud.  

2.         Teine point, mille välja tooksin on tõsiasi, et sulgpallimäng ei ole mitte sprint, vaid maraton. Naisüksikmängu finaal kestis 1 tund ja 50 minutit. Tugevad mängijad lähevad väljakule teadmisega, et ükskõik kui täbar pole praegune olukord on nad võimelised sellest välja tulema. Nende kehakeelest ei õhku mitte kordagi kahtlust, et kui nad töötavad kõvasti samal ajal raskeid olukordi nautides, siis neid saadab varem või hiljem edu ja kui mitte sel korral, siis kunagi kindlasti. Kannatlikkus on just eriti Aasia mängijate omadus, millest õppida võiks iga inimene ükskõik mis elualal. Sain ka omal nahal tunda, kui aeglane on Emirates Arena, mistõttu just ralli ülesehitamine, mitmekülgsus ja oma võimaluse ootamine sai minu jaoks selle MMi märksõnadeks. Veetsin võiks öelda, et tunde Lin Dani igat liigutust jälgides. Seda soojendussaalis ja väljakul. Ainult eelnevalt mainitu põhjal on ta suutnud kohaneda juba üle kümne aasta väljakul tekkinud miljonites olukordades ja olnud edukas. Meie oleme enamasti harjunud saama kõike, palju ja kohe – piikpiiks ja raha tuleb. Paraku selles maailmas edu nii ei saavuta.

Meie neiud Helina ja Kristin tegid pärast arendavat suve karjääri parima mängu ja alistasid endast üle 20 kõrgemal olevad sakslased. Arukalt ja kannatlikult lahendatud olukorrad said väärilise tasu. Ka käimasolev Ukrainian International Challenge turniir näitab, et neist võivad hea õnne korral kasvada mängijad, kes esimeses lõigus mainitud omadustele vastavad. Raul tegi enda kohta okei mängu, aga ebameeldivalt pikka kasvu ja terav Eetu oli praegu liiast. 


Turniiri lõpus osalesin BWFi treenerite seminaril, kus lõviosa infost kätkes endas täpselt neid samu teemasid. Kuidas kasvatada karakter, kelle isikuomadused ja kõrge enesehinnang võimaldaks tal edukas olla. Mingit valemit loomulikult ei ole. Küll, aga muutub spordis, kus paljud mängijad suudavad omandada tehnika ja füüsise, nimetatud külg saatuslikuks. Võidab see, kellel paremini korrastatud pööning. Koolituse üheks esinejaks oli Taani treener Kenneth Larsen, kes on töötanud mingil ajahetkel eranditult kõikide Taani superstaaridega. Ma ütlen vaid üht, et see mees teab mida ta teeb ja teab mida ta räägib. Kuulates ja nähes, millised on tema teadmised sulgpallist koosmõjus psühholoogiaga üldiselt ei ole mul raske mõista, miks läks see Euroopa sulgpalliunistus just sellesse riiki. Üldiselt tunnen, et üks hea koolitus annab mulle sellise motivatsiooni puhangu, mille sarnast omas mullis passides ma kunagi ei saaks. Lükkab mu peas käima mõtted, mille kasutegur on kordades suurem, kui need kaks päeva koolipingis istudes.

 

 

 

 


Järgmine
Kriitilised punktid

Vastused puuduvad

Email again: